Rexhep Hoti flet për përleshjen në mes Molliqajt dhe Abazit

Rexhep Hoti flet për përleshjen në mes Molliqajt dhe Abazit

Rexhep Hoti nga Partia Demokratike të Kosovës (PDK), i cili ishte sonte i ftuar në T7, në të njëjtin emision ku raportohet për përleshjen fizike që ka ndodhur në mes Haki Abazit, nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Dardan Molliqajt nga Partia Socialdemokrate.

Hoti në një prononcim për Gazetën Insajderi, ka thënë se nuk ka qenë prezent në atë kohë.

“Nuk kam qenë prezent në atë kohë, nuk kam parë asgjë”, ka thënë shkurt Hoti për Insajderi.

Pas debatit në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj i PSD-së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht.

Molliqaj dhe Abazi i kanë vazhduar përplasjet mes vete edhe pas përfundimit të emisionit. Pas ofendimeve, debati i tyre ka eskaluar në fizike.

Autori i emisionit, Leonard Kerquki, ka thënë se i vjen keq për çka ka ndodhur pas emisionit. Ka thënë se mbetet të shihen pamjet nga incizimet e kamerave.

“Pas emisionit, Haki Abazi thotë se është sulmuar fizikisht nga Molliqaj dhe shoqëruesi i tij”, ka thënë Kërçuki pas përfundimit të debatit, teksa ka anuluar vazhdimin e emisionit.

“Neve na mbetet me i pa videoincizimet nga kamerat e sigurisë”, ka thënë ai. /Insajderi.com