Rezultati i deritanishëm nga numrimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta

Rezultati i deritanishëm nga numrimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se ka vazhduar sot numrimi i votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta dhe kanë arritur një rezulatat, njofton Insajderi.

Nga Qendra e Numrimit dhe Rezultateve, kanë arritur të shifra rreth 31 mijë e 500 vota me kusht dhe rreth dy mijë e 200 vota të persona me nevoja të veçanta, të cilat u takojnë komunave të ndryshme.

Lëvizja Vetëvendosje deri tani është në prirje të numrit të votave.

Pas përfundimit të këtyre votave do të numërohen fletëvotimet e dërguara me postë. /Insajderi.com