Rikthehen kolonat në pikat kufitare

Rikthehen kolonat në pikat kufitare

Mërgimtarët po duhet të presin rreth gjysmë orë për të hyrë dhe për të dalë nga Kosova, shkruan Gazeta Insajderi.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitarë në pikat më të frekuentuara nga bashkatdhetarët , janë Merdarja dhe Dheu i Bardhë ku pritja zgjatë deri në 30 minuta.

Ndërsa në pikat kufitare, Muçibabë dhe Multivodë, pritja është më e shkurt, rreth 20 minuta. /Insajderi.com