Rrahje në Fushë Kosovë, pesë të arrestuar

Rrahje në Fushë Kosovë, pesë të arrestuar

Pesë persona janë arrestuar pasi që dyshohet se janë përfshirë në një rrahje në Fushë Kosovë

Katër prej tyre me urdhër të Prokurorit janë dërguar në mbajtje ndërsa i pesti është liruar pasi vullnetarisht ka dorëzuar një armë CZ 7.65mm me gjashtë (6) fishekë, e përdorur për kanosje.

Sipas Policisë së Kosovës të dyshuarit kanë pësuar lëndime të lehta dhe kanë marrë trajtim mjekësor.