Rreth 44 mijë raste me Coronavirus

Rreth 44 mijë raste me Coronavirus

43.881 raste me COVID-19 janë raportuar deri më tash në Kosovë që nga shpërthimi i pandemisë më 13 mars.

Prej këtyre 1.137 kanë përfunduar me vdekje, njofton Insajderi.

Deri më tani me sukses e kaluan virusin 30.157 të infektuar dhe raste aktive tani janë 12.587.

Prishtina mbetet vatra e Coronavirusit, vetëm të martën u regjistruan 217 infeksione. /Insajderi.com