Rreziku nga mosajrosja – shkak i ndërprerjes së seancës

Rreziku nga mosajrosja – shkak i ndërprerjes së seancës

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka përfunduar në për shkak të mungesës së kushteve, konkretisht mungesës së ajrosjes, njofton Insajderi.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, tha se për shkak të ajrosjes është bërë rrezik të vazhdohet seanca e cila do të vazhdojnë nesër në orën 11:00

Kurse, seanca për ku do të raportojë kryeministri Hoti dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të mbahet nesër në orën 16:00./Insajderi.com