Rrokulliset me eskavator, vdes një person në Pejë

Rrokulliset me eskavator, vdes një person në Pejë

Një person ka vdekur gjatë ditës së djeshme në fshatin Bogë të Rugovës, si pasojë e rrokullisjes së një ekskavatori, njofton Insjaderi.

Viktima i cili ishte duke kryer punime në rrugë derisa ndodhi rrotullimi nga i cili nuk arriti të mbijetojë.

Kështu bëhet e ditur në njoftimin 24 orësh të policisë ku tutje shtohet se në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante policore, prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

“Fsh. Bogë – Rugovë, Pejë 02.09.2020 – 16:30. Është raportuar se viktima mashkull kosovar derisa kishte qenë duke kryer punime në rrugë me një ekskavator ishte rrokullisur. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante policore, prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e policisë. /Insajderi.com