Rruga “Hyzri Talla” në Prishtinë nesër do të mbyllet për qarkullim

Rruga “Hyzri Talla” në Prishtinë nesër do të mbyllet për qarkullim

Nga nesër (e martë) rruga “Hyzri Talla” në Prishtinë do të jetë e mbyllur për qarkullim, njofton Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili tha se kjo rrugë do të asfaltohet dhe si e tillë do të jetë e mbyllur nga ora 8:00.

“Nesër, e martë, Rruga “Hyzri Talla” do të jetë e mbyllur prej orës 8:00 për qarkullim për shkak të asfaltimit të saj”.

“Ju lusim që gjatë kësaj kohe ta planifikoni qarkullimin tuaj në rrugë alternative”, thuhet në njoftimin e Ahmetit në Facebook./Insajderi.com