Sali Berisha tregon se si po ndëshkohen kosovarët në Shqipëri

Sali Berisha tregon se si po ndëshkohen kosovarët në Shqipëri

Ish- kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka shkruar në Facebook se në Shqipëri, kosovarët po ndëshkohen nga Policia e vendit me diferencim nga shtetasit shqiptarë.

Ai e ka shpërndarë një mesazh dhe një video të qytetarit dixhital.

“Narkopolicia ndëshkim me diferencim ndaj vizitorëve nga Kosova! Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital – Ja si gjobiten kosovarët në Shqipëri por jo dhe veturat me targa shqiptare”, shkruan Berisha.

Berisha këto komente i bëri pasi shpërndau një video ku shihet se u janë vënë bllokada në rrota automjeteve me targa kosovare.

sb

Narkopolicia ndeshkim me diferencim ndaj vizitoreve nga Kosova!Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital. sb"Ja si gjobiten kosovaret ne Shqiperi por jo dhe veturat me targa shqiptare"

Posted by Sali Berisha on Friday, 27 July 2018