Seanca e dytë për Pjetër Shalën në Gjykatën Speciale

Seanca e dytë për Pjetër Shalën në Gjykatën Speciale

Të hënën në Gjykatën Speciale do të mbahet konferencë për të akuzuarin Petër Shala, ish-epror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Seanca e Dhomave të Specializuara fillon në ora 11:00, njofton Insajderi.

Shala është arrestuar më 16 mars të këtij viti.

Akuzat ndaj tij janë për “ndalim aribitar”, “trajtim mizor”, “torturë dhe vrasje të paligjshme”. /Insajderi.com