Seanca e katër aktivistëve të Vetëvendosjes vazhdon më 25 gusht  

Seanca e katër aktivistëve të Vetëvendosjes vazhdon më 25 gusht  

Seanca për katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje të akuzuar për terrorizëm do të vazhdojë më 25 gusht.

Seanca e sotme është mbajtur me dyer të mbyllura pas kërkesës së dëshmitarëve, njofton Klan Kosova

Adea Batusha, Egzon Haliti, Atdhe Arifi dhe Frashër Krasniqi, akuzohen se kanë sulmuar ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, në gushtin e vitit të kaluar.