Serbët ndërprejnë vizitën e Osmanit e Kurtit në veri

Serbët ndërprejnë vizitën e Osmanit e Kurtit në veri

Një grup serbësh i kanë ndërprerë vizitën në veri, liderit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit.

Aty shihen dhjetëra serbë teksa ndërprejnë vizitën e dy politikanëve kosovarë.

Kryetari i VV-së Albin Kurti së bashku me U.D të presidentes po kryejnë vizitë në Mitrovicë./Insajderi.com