Sërish regjistrohen dy tërmete gjatë natës në Shqipëri

Sërish regjistrohen dy tërmete gjatë natës në Shqipëri

IGJEUM ka informuar se toka e Shqipërisë vijon të tronditet. Epiqendra vijon të mbetet në Gjirin e Lalëzit.

Tërmeti i parë u shënua në Hamallaj të Gjirit të Lalëzit në orën 02:30 minuta, me magnitudë 2.5, kurse i dyti në Fushë Krujë me magnitudë 1.8. Kujtojmë se ditë më herët, Tirana dhe Durrësi janë goditur nga tërmete me mbi 5 ballë të shkallës Righter.