Shefi i BE-së në Kosovë – Abdixhikut: Opozita të marrë pjesë në proceset demokratike

Shefi i BE-së në Kosovë – Abdixhikut: Opozita të marrë pjesë në proceset demokratike

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, Tomas Szunyog, ka zhvilluar një takim me kryetarin e ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikun, të cilin e uroi për postin e ri, njofton Insajderi.

Në këtë takim, Szunyog tha se është shumë e rëndësishme formimi i shpejtë i institucioneve të Kosovës.

Ai bëri thirrje që opozita të jetë konstruktive dhe të marrë pjesë në proceset demokratike.

“E urova kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku për postin e tij të ri. Shpreha rëndësinë e formimit të shpejt të institucioneve të Kosovës dhe pjesëmarrjen konstruktive të opozitës në proceset demokratike. Mezi pres të kemi bashkëpunim të ngushtë”, ka thënë ai. /Insajderi.com