Shoferi i autobusit dërgohet në prokurorinë në Kroaci

Shoferi i autobusit dërgohet në prokurorinë në Kroaci

Shoferi i autobusit që u aksidentua në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona nga Kosova  është dërguar në Prokurorinë në Kroaci.

Ai është marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Shtetit ku është kërkuar paraburgim për të.

Vendimi për rrjedhën e mëtejshme të procedurave do të merret të martën.

Në një video të publikuar nga ‘Sbonline.net’ shihet momenti kur shoferi del nga veturat e policisë së Kroacisë.

Ndryshe, 10 persona kanë humbur jetën dhe mbi 40 të tjerë janë lënduar të dielën në aksidentin e autobusit i cili po vinte nga Gjermania për në Kosovë./Insajderi.com