Shqipëri, tetë të vdekur dhe 879 raste të reja me coronavirus

Shqipëri, tetë të vdekur dhe 879 raste të reja me coronavirus

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 879 raste të reja me COVID-19 nga 3,605 testime të kryera në total. Ndërkohë kanë humbur jetën 8 pacientë që ishin të prekur edhe nga Coronavirus.

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 589 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 44,880 që nga fillimi i pandemisë./Insajderi.com