Shqipëria goditet nga një tërmet

Një tërmet para pak çastesh ka dridhur Shqipërinë.  Ku epiqendra e tij ishte Tirana.

Sipas organizatës shkencore për raportimin e tërmeteve “EMSC”, ka bërë të ditur se ky tërmet ishte i shkallës 2.1, përcjell Gazeta Insajderi.

Ky është një pas tërmet pas atij vdekjeprurës që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ku la të vdekur 51 persona dhe dhjetëra ndërtesa të rrënuar. /Insajderi.com