Shqipëria në heshtje zgjedhore

Shqipëria në heshtje zgjedhore

Fushata elektorale në Shqipëri është mbyllur. Sot, e shtunë, është heshtje zgjedhore, pasi zgjedhjet parlamentare pritet të mbahen këtë të dielë, 25 prill, transmeton Insajderi.

Në zgjedhje do të marrin pjesë 16 subjekte politike, mes tyre dy të pavarur si dhe partitë PS, PD dhe LSI.

Këto dy të fundit kanë firmosur një koalicion paszgjedhor për bashkëqeverisje.

Të drejtën e votës e kanë tre milionë e 588 mijë e 869 shtetas, prej të cilëve 107 mijë e 24 votojnë për herë të parë./Insajderi.com