ShSKUK: Mbyllet Mjekësia Sportive, nuk ka asnjë pacientë me COVID-19

ShSKUK: Mbyllet Mjekësia Sportive, nuk ka asnjë pacientë me COVID-19

Në Klinikën e Mjekësisë Sportive nga e premtja nuk ka asnjë pacientë të hospitalizuar me COVID-19, njofton Insajderi.com.

Përmes një njoftimi, Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se katër pacientët e fundit që kishte kjo njësi, janë transferuar në Klinikën Infektive.

Pacientët duke marrë trajtim nga COVID-19 në QKUK.

Kurse, në kuadër të ShSKUK-së janë duke u trajtuar 87 pacientë, prej tyre 48 me oksigjeno-terapi dhe katër në gjendje të rënduar shëndetësore.

“Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 17 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 26 pacientë post-covid-19, Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 4 pacientë.

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë, Spitali i Gjakovës, 5 pacientë, Spitali i Gjilanit, 7 pacientë, Spitali i Mitrovicës, 8 pacientë, Spitali i Ferizajt, 11 pacientë”, thuhet ndër tjerash në njoftim.

Ndryshe, të enjten, janë regjistruar 12 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë rast i vdekjes./Insajderi.com