Shtatë mijë e 36 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Shtatë mijë e 36 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Me 246 rastet pozitive të konfirmuara të dielën, numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë ka shkuar në shtatë mijë e 36, njofton Insajderi.

Që nga 13 marsi kur janë paraqitur dy rastet e para të virusit vdekjeprurës, gjithsej 64 mijë e 341 persona janë infektuar.

Deri më tani 1 mijë e 544 persona të infektuar kanë humbur jetën.

I lartë mbetet edhe numri i personave që janë shëruar nga ky virus, ku numri i përgjithshëm ka arritur në 55 mijë e 761 pacientë të shëruar.

IKSHPK njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitive 246 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit nuk ka pasur viktima teksa janë shëruar 201 pacientë./Insajderi.com