Shtatë të lënduar nga aksidenti në Dollc të Klinës, katër në gjendje të rëndë

Shtatë të lënduar nga aksidenti në Dollc të Klinës, katër në gjendje të rëndë

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e aksidentit në trafiku që ka ndodhur të hënën rreth orës 12:00 në fshatin Dollc të Klinës, njofton Insajderi.

Katër nga të lënduarit janë dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës për të marrë trajtim mjekësor.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Si pasojë e aksidentit, shtatë persona kanë marrë lëndime trupore. Katër nga ta kanë lëndime më të rënda dhe janë dërguar në Ëmergjencën e Spitalit Rajonal të Pejës, ndërkaq tre të tjerët me lëndime më të lehta janë dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Klinë”, ka deklaruar Gashi./Insajderi.com