Sot kishte stuhi, kështu do të jetë moti nesër

Sot kishte stuhi, kështu do të jetë moti nesër

Të shtunën në Kosovë kishte stuhi të fuqishme, por moti në ditën e dytë të vikendit do të jetë i vranët dhe me intervale të shkurta me diell

Instituti Hidrometeorologjik, njofton se Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi, përcjellë edhe me zbrazje elektrike

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. /Insajderi.com/