Sot mot me diell

Sot mot me diell

Në Kosovë të martën do të mbajë mot me diell.

Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s. /Insajderi.com