Sot mot me shi e borë në Kosovë

Sot mot me shi e borë në Kosovë

Sot (e mërkurë) në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët.

Sipas Prishtina Weather, që nga orët e hershme të mëngjesit priten reshje bore, e në vise më të ulëta të përziera edhe me shi gjatë ditës.

“Përreth viseve kodrinoro-malore reshjet mund të jenë me intenzitet mesatar. Pasdite vonë dhe në mbrëmje reshjet do të vazhdojnë në formë të rrebesheve”, thuhet në njoftimin e PW-së.

Temperaturat në vise të ulëta -1C deri 5C, e në vise malore -8C deri -2C.

Do të fryjë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 5-14m/s, me hove edhe deri në 16m/s. Indeksi UV: 3. Windchilli: -8C. Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë në vlera të pranueshme dhe të mira./Insajderi.com