Sot nis zyrtarisht fushata e balotazhit

Sot nis zyrtarisht fushata e balotazhit

Fushata elektorale për zgjedhjet e balotazhit në vend, nis zyrtarisht sot.

Partitë politike që kanë shkuar në balotazh kanë paraparë një varg aktivitetesh gjatë kësaj jave.

Në balotazh do të shkojnë plot 19 komuna të Kosovës, në mesin e tyre edhe kryeqyteti për të cilin do të garojnë Shpend Ahmeti i Vetëvendosjes dhe Arban Abrashi i LDK-së.