Sot varroset Qerim Kelmendi

Sot varroset Qerim Kelmendi

Sot i jepet lamtumira e fundit ish-luftëtarit të orëve të para të UÇK-së, Qerim Kelmendi.

Ceremonia e varrimit organizohet nga këshilli organizues i OVL të UÇK në Dukagjin.

Kjo është agjenda e planifikuar:

Ora 13:00-14:00 Homazhe në qendër të qytetit Pejë (sheshi Shkelzen Haradinaj),

Ora 15:00 Ceremonia e varrimit në Kompleksin Memorial në Gllogjan.

Ndërsa, Ish-luftëtari i UÇK-së, Qerim Kelmendi është vra në orët e para të së enjtes, pranë fshatit të tij, deri sa ishte duke qarkulluar me veturë.

Sipas policisë, dyshohet se Kelmendi së pari është qëlluar me armë zjarri dhe pastaj i është dhënë flaka veturës në të cilën gjendej.

Pamje nga vendi i djegies së veturës: