Spitali i Pejës: 15 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

Spitali i Pejës: 15 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

Nga 58 persona me COVID-19 që po trajtohen në Spitalin e Pejës, 15 prej tyre janë në gjendje të rëndë, ka njoftuar Spitali i Përgjithshëm i Pejës, shkruan Insajderi.

“Sa i përket gjendjes së pacientëve, dy janë në respirator, 44 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 15 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjithashtu njoftohet se në 24 orët e fundit janë shëruar tre pacientë nga Coronavirusi./Insajderi.com