Sulmohen me thikë dy persona në Gjakovë

Sulmohen me thikë dy persona në Gjakovë

Policia e Kosovës njofton se një vrasje në tentativë ka ndodhur të hënën rreth orës 12:35.

Sipas njoftimit, tre të dyshuar kanë sulmuar me thikë dy persona.

Viktimat janë dërguar në Spitalin e Gjakovës, ndërsa është arrestuar njëri nga të dyshuarit.

Ky i fundit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Në raportin 24 orësh të policisë, bëhet e ditur se gjatë së hënës në Kosovë gjithsej janë arrestuar 10 persona, gjashtë janë dërguar në mbajtje dhe një në vuajtje të dënimit./Insajderi.com