Szunyog takoi Konjufcën, premton sigurimin e vaksinës anti-COVID

Szunyog takoi Konjufcën, premton sigurimin e vaksinës anti-COVID

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, njofton Insajderi.

Gjatë këtij takimi Konjufca e përgëzoi Konjufcën për detyrën e re dhe konstituimin e organeve të reja të dala nga zgjedhjet e 14 shkurtit.

Konjufca ndërkaq i ka përmendur rëndësinë e përmbylljes së procesit të konstituimit të institcioneve të reja me votimin e presidentes së vendit.

Të dy folën për nevojën imediate për sigurimin e kontingjentit të parë të vaksinave anti-COVID, për të cilën gjë ambasadori i BE-së ka thënë se janë të gatshëm të japin kontributin e tyre në kuadër të mundësive që kanë./Insajderi.com