Tahiri komenton zërat se PDK do të bëhet pjesë e Qeverisë

Zv-kryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka komentuar zërat se PDK-ja do të përfshihet në Qeveri

Tahiri komenton zërat se PDK do të bëhet pjesë e Qeverisë

Zv-kryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka komentuar zërat se Partia Demokratike e Kosovës do të bëhet pjesë e Qeverisë

Tahiri ka thënë se deri më tash nuk ka diskutim rreth kësaj çështjeje.

Poahtu ai theksoi se lideri i PDK-së, Kadri Veseli deri tash nuk ka aktakuzë të konfirmuar nga Gjykata Speciale.

“Deri tash ai nuk ka aktakuzë dhe nuk ka asnjë diskutim rreth kësaj çështje, njofton Insajderi.

Në një reagim në Facebook, sot ka reaguar edhe zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyci i cili ka thënë se këto nuk janë diskutuar në nivele vendimtarrëse të PDK-së.  Rreth këtyre pretendimeve po dyshohet se edhe vizita kryeministrit,Edi Rama në Kosovë ndër motiviet e ka pasur edhe këtë çështje. /Insajderi.com/