Takim mes opozitës dhe partive në pushtet për demarkacionin

Takim mes opozitës dhe partive në pushtet për demarkacionin

Përfaqësues të partive opozitare dhe atyre të koalicionit qeverisës janë mbledhur në një takim ku temë bosht raportohet se është çështja e demarkacionit me Malin e Zi.

Takimi është organizuar nga organizata e shoqërisë civile, Balkans Group, e drejtuar nga Naim Rashiti, ndërsa aty po marrin pjesë edhe zyrtarë të Ambasadës amerikane dhe ambasadave të tjera.

Arban Abrashi dhe Faton Avdullahu janë në takim si përfaqësues të Lidhjes Demokratik të Kosovës, ndërsa Xhavit Haliti e Elmi Reqica nga Partia Demokratike e Kosovës.  Në anën tjetër, nga partitë opozitare, marrin pjesë Aida Dërguti dhe Driton Çaushi nga Lëvizja Vetëvendosje, Ardian Gjini e Muharrem Nitaj nga Aleanca për Ardhmërine e Kosovës dhe Bilall Sherifi e Jakup krasniqi nga Nisma për Kosovën, njofton televizioni publik i Kosovës.