Takimi Sveçla-Gjuriq, Haradinaj: VV të deklarohet se ka qenë kundër

Takimi Sveçla-Gjuriq, Haradinaj: VV të deklarohet se ka qenë kundër

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në një konferencë të mabjtur sot ka komentuar takimin e djeshëm mes Xhelal Sveçlës dhe Marko Gjuriqit.

Sipas Haradinajt, Vetëvendosja duhet të deklarohet, pasi kanë qenë kundër tyre.

“Risi është vetëm situata me VV-në, sepse këta kanë deklaruar kundër tyre. Ata duhet të deklarohen për këtë”, ka thënë Haradinaj.

Sveçla, deputet i zgjedhur në Kuvendin e Kosovës, është fotografuar  mbëmë gjatë një takimi me zyrtarin e qeverisë serbe,  Marko Gjuriq/Insajderi.