Talat Xhaferi sërish kryekuvendar

Talat Xhaferi sërish kryekuvendar

Me 62 vota pro dhe 43 kundër Talat Xhaferi u rizgjodh kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, njofton Insajderi.

Pro votuan deputetët e koalicionit Mundemi dhe BDI-së, derisa kundër ishin deputetët e VMRO-DPMNE-së.

Ndërsa deputetët e koalicionit ASH-Alternativa, braktisën sallën në momentin e votimit./Insajderi.com