Të dielën 15 aksidente përfunduan me persona të lënduar

Të dielën 15 aksidente përfunduan me persona të lënduar

Brenda ditës së fundit në Kosovë, kanë ndodhur 28 aksidente nga të cilat 15 kanë  përfunduar me persona të lënduar.

Policia e Kosovës ka ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 34 persona, prej të cilëve 21 janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit.

Ndërsa, për shkelësit e rregullave të trafikut janë shqiptuar 1 mijë e 33 gjoba. /Insajderi.com/

STATISTIKAT E PËRGJITHSHME:

Gepostet von Kosovo Police am Sonntag, 16. August 2020