Të dielën moti i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu

Të dielën moti i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende mund të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, njofton Insajderi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

“Indeksi UV do të jetë i lartë, kryesisht në orët e mesditës. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-11m/s”, thuhet nga IHMK./Insajderi.com