Të enjten – 27 gusht – takimi i radhës në nivel ekspertësh mes Kosovës e Serbisë

Të enjten – 27 gusht – takimi i radhës në nivel ekspertësh mes Kosovës e Serbisë

Takimi i radhës në mes të delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë do të zhvillohet të enjten, me 27 gusht, njofton Insajderi.

Takimi do të jetë në nivel ekspertësh dhe lajmin e ka konfirmuar për media zëdhënësja për çështje të jashtme dhe të Sigurisë së BE-së, Nabila Massrali.

Ky takim po zhvillohet në kuadër të rifillimit të procesit të dialogut mes dy vendeve.

Nga BE-ja nuk janë dhënë detaje se cilat saktësisht do të jenë temat e takimit./Insajderi.com