Të shtëna me armë në Prishtinë, plagoset një person

Të shtëna me armë në Prishtinë, plagoset një person

Një person është plagosur nga të shtënat me armë zjarri sot rreth orës 18:00 në lagjen Ulpiana në Prishtinë.

Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Online Insajderi zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 18:00 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në lagjen Ulpiana në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karakterizojnë rastin”, ka thënë Ahmeti.

Sipas Ahmetit, bazuar në të dhënat fillestare, një person është plagosur nga arma e zjarrit.

“I njëjti është dërguar ne QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Personi i dyshuar është arrestuar nga ana e policisë dhe të njëjtit i është konfiskuar një armë që dyshohet të jetë përdorë në rast”, ka thënë Ahmeti./Insajderi.com