Të shtëna në drejtim të biznesmenit në Sarandë, plagoset edhe një turist

Të shtëna në drejtim të biznesmenit në Sarandë, plagoset edhe një turist

Një biznesmen në Sarandë ka mbetur i plagosur në orët e para të mëngjesit të sotëm nga sulm me armë, shkruan Insajderi.

Siç raporton ‘Ora News’ i plagosuri është Spiro Iljadhi i moshës 35 vjeçar.

Nga të shtënat ka mbetur i plagosur dhe një kalimtar i rastit, një turist shqiptaro-amerikan, shtetasi me inicialet M. J., 33 vjeç.

Ngjarja ndodhi në afërsi të një lokali, në rrugën Turizëm-Kanali Cukës në qytetin bregdetar.

Mësohet se autorët kanë qëlluar me gati 20 plumba me breshëri automatiku në drejtim të Iljadhit, i cili ka marrë plagë në bark, ndërsa kalimtari në fundshpinë.

“Nga plumbat është dëmtuar dhe një automjet tip “Rang Rover”, njofton kjo media.

Menjëherë pas ngjarjes të plagosurit u transportuan me urgjencë në spitalin e Sarandës, ndërsa biznesmeni u transportua me helikopter drejt Tiranës për ndihmë të specializuar.

Policia aktualisht po heton në lidhje me ngjarjen, ndërkohë është bllokuar aksi dhe po mblidhen provat materiale./Insajderi.com