Tentim vrasje në Fushë Kosovë

Tentim vrasje në Fushë Kosovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fushë Kosovë.

Një i dyshuar mashkull ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull shqiptar duke e lënë të plagosur, dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes me veturë.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK ku është konfirmuar se i njëjti është jashtë rrezikut për jetë.

Me urdhër te gjykatësit të procedurës paraprake, është bastisur shtëpia e të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar tri arme, 5 fishekë dhe një sasi e substancave narkotike.