Tentim vrasje në Prizren

Tentim vrasje në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person pasi që dyshohet se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të dy viktimave njëri boshnjak dhe tjetri shqiptar.

Si pasojë lëndime trupore ka pësuar njëri prej tyre i cili është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe është konfiskuar një pistoletë me 61-fishekë, me të cilën dyshohet se ka kryer veprën cekur. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.