web-sajt" />

Tërmet i lehtë në Podujevë

Tërmet i lehtë në Podujevë

Të shtunën, një tërmet ka ndodhur në Podujevë.

Tërmeti ishte 3.0 shkallë të Rihterit dhe është evidentuar nga web-sajti i specializuar për lëvizjet tektonike të tokës.

Sipas kësaj, ky tërmet ka ndodhur  10 kilometra në thellësi të tokës.

Më herët një tërmet ka ndodhur edhe në Serbi me shkallë 4.0. /Insajderi.com