Tërmet në Greqi – kjo është shkalla e dridhjeve

Tërmet në Greqi – kjo është shkalla e dridhjeve

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në Greqi, ku epiqendrën e kishte në Crete.

Sipas Organizatës Shkencore “EMSC”, ky tërmet ishte i shkallës 4.3 shkallë, raporton Gazeta Insajderi.

Ndërkohë që Shqipëria është duke u goditur me pas tërmete tjera pas atij të 26 nëntorit që ishte 6.4 shkallë dhe që mori jetë njerëzish. /Insajderi.com