Tërmet në mesnatë në Durrës, kjo ishte shkalla e rihterit

Tërmet në mesnatë në Durrës, kjo ishte shkalla e rihterit

Mbrëmë rreth orës 00:14, një termet ka goditur përsëri Shqipërinë, shkruan Insajderi.

Sipas njoftimit, tërmeti ishte me shkallë 4.8 dhe ka prekur qytetin e Durrësit.

Prej 26 nëntorit, Shqipëria është duke u përballur me tërmete të shkallëve të ndryshme rihteri. Specialistët e sizmiologjisë njoftojnë se lëkundjet janë duke u stabilizuar./Insajderi.com/