Tjetër tërmet në Maqedoninë e Veriut, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë

Tjetër tërmet në Maqedoninë e Veriut, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë

Para pak minutash janë dëgjuar dridhje të tokës në Kosovë, njofton Insajderi.

Magnituda e tërmetit është 5.0, ndërsa epiqendra e tij është Gostivar të Maqedonisë Veriore.

Sipas EMSC dridhje të tokës janë ndjerë në Shqipëri, Maqedoni dhe Kosovë.

Nëpër rrejtet sociale shumë qytetarë të Kosovës raportuan se e kanë dëgjuar tërmetin.

Tërmeti është regjistruar edhe në faqen botërore, ndërsa një tjetër dridhe tjetër e tokës ka ndodhur edhe në mengjesë. Pikërisht në Maqedoninë e Veriut. /Insajderi.com