Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet i lehtë ka goditur Shqipërinë rreth orës 5 të mëngjesit.

Lëkundjet ishin me magnitudë 3.3 të shkallës rihter dhe epiqendra ishte në Detin Adriatik, 24 km në veriperëndim të Durrësit. Thellësia e këtij tërmeti ishte 5 km.

Sipas EMSC këto lëkundje tërmeti janë konsideruar si lëkundje të shkallës 4. /Insajderi.com