Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet ka ndodhur të shtunën në Shqipëri, lëkundje tërmeti janë ndjerë nga qytetarët.

Epiqendra e tërmetit ishte në Lezhë ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë dhe në qytetin e Shkodrës.

Sipas EMSC magnituda është 4.2 e shkallës Rihter dhe 10 km thellësi. /Insajderi.com