Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Shqipëria gjatë natës është goditur nga një tërmet.

Behet fjalë për një dridhje të tokës me megnituidë 4.4 shkallë Rihter.

Saktësisht tërmeti ndodhi në ora 03:39, njofton Insajderi.

Epiqendra ishte  32 kilometra nga Elbasani dhe 22 kilometra nga Pogradeci. Lëkundjet kishin një thellësi prej 2 kilometrash.

Nuk raportohet për dëme materiale në shtetin shqiptar. /Insajderi.com