Tërmet në Shqipëri, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë

Tërmet në Shqipëri, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë

Një tërmet me magnitudë 2.4 e ka goditur Shqipërinë.

Dridhjet janë ndjerë Prizren dhe Dragash, transmeton Insajderi.com

Për këtë dridhje toka ka njoftuar edhe EMSC.

Nuk raportohet deri më tash për ndonjë dëm eventual.

Shqipëria gjatë vitit 2019 ishte goditur nga një tërmet me magnitudë 7.5.

Atëherë kishte lënë të vdekur dhjetëra persona. /Insajderi.com