Tërmetet nuk kanë të ndalur në Shqipëri – kësaj here në Tiranë, kjo është shkalla e rihterit

Tërmetet nuk kanë të ndalur në Shqipëri – kësaj here në Tiranë, kjo është shkalla e rihterit

Pak më herët Shqipëria është goditur nga një tërmet 3.3 shkallës ku epiqendra e tij ishte në kryeqytetin shqiptarë, Tiranë.

Ky është tërmeti i dytë që ka ndodhur gjatë ditës së sotme. Gjatë paradites, një tërmet 2.2 shkallë kishte goditur Shqipërinë.

Ndërsa një tërmet prej 4.3 shkallës ka goditur Greqinë ku epiqendrën e kishte në Crete.

Pas tërmetet në Shqipëri pas atij të 26 nëntorit nuk kanë të ndalur në Shqipëri.

Më 26 nëntor Shqipëria ishte goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 shkallësh, ku ka lënë të vdekur 51 persona dhe mijëra ndërtesa të dëmtuara. /Insajderi.com