Tërmeti në Turqi, Kosova e gatshme për ndihmë të menjëhershme

Tërmeti në Turqi, Kosova e gatshme për ndihmë të menjëhershme

Një tërmet i rëndë ka goditur Turqinë si pasojë e të cilit deri tash 14 persona kanë humbur jetën, ndërsa shumë të tjerë vazhdojnë të jenë nën rrënoja.

Dyfishohet numri i viktimave nga tërmeti në Turqi

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se Kosova është e gatshme të dërgojë menjëherë ndihmë operative, shkruan Insajderi.

Ai tha se “zemrat tona janë me familjet e viktimave dhe me ata që janë plagosur nga tërmeti”.